juuni 17, 2020

Kirjad Kahele Triibule 41

Tere, mu pisike!

On aeg taas väikeseks kokkuvõtteks.

Viimastel nädalatel oled sa olnud tavapärasest natuke pelglikum ja ka tujukam. Sa ei jookse kohe oma naabritüdrukust sõbranna juurde, vaid nõuad minu sülle või klammerdud mu jala külge. Samas, kui sul lasta mõned minutid rahulikult olukorraga tutvuda, siis naudid sa jälle tähelepanu keskpunktis olemist. Nagu üks teine naabritüdruk ütles: X-le meeldivad kõige rohkem Y ja Z, aga Triibule meeldime me kõik. Ja tal on õigus. Sulle meeldivadki inimesed üldiselt, aga mõned siiski rohkem kui teised.

Eelmisel nädalal saime me olla tunnistajaks sellele, kuidas sa ühe kaheaastase neiuga momentaalselt klappisid. Te kohtusite esmakordselt mänguplatsil ja olite kohe nagu sukk ja saabas. Kui tema läks kuhugi, siis järgnesid sa kohe. Kui sina istusid pingile, et veidi süüa, tuli ja istus tema su kõrvale. Sa lükkasid teda liumäest alla ja te mõlemad naersite. Sa vist loopisid veidi liiga hoogsalt liiva, nii et ta hakkas nutma, aga mõne hetke pärast olite te taas sõbrad ja küll ta oli kurb, kui ta vanemad otsustasid koju minna. Tema vist oleks jäänudki su käest kinni hoidma. No nii armsad olite te koos!

Sa oled nüüd ka veidi tujukam. Näiteks su uued lemmikmänguasjad on võtmed - soovitatavalt minu omad ja mitte mingid vanad, mida enam vaja ei ole. Iga kord, kui me kuhugi läheme või tuleme peame me arvestama nüüd draamaga, kui sind koos võtmetega ukse kallale lasta ei saa või taha või ühel hetkel julgeme sind sundida edasi liikuma. Sa veel ei saa aru, miks ei tohi suvalisi uksi võtmega muukida. Üks päev vaatasid sa mulle nii kavalalt otsa ja proovisid pisikeste sammude haaval nihkuda lähemale me vastasnaabrite uksele, sest meie omaga hakkas igav. Muideks, uksed ja ka lukud on täpselt samad mudelid.

Sa armastad käituda nagu meie, olgu selleks siis samade söökide nõudmine, köögitoolil end sisse seadmine või rutiinide järgimine, kuigi sa veel nende eesmärkidest aru ei saa. Sa tead näiteks, et põll käib ette söögilaua taga. Et vannitoa värav peab kinni olema. Sa paned selle ise hommikuti esimese asjana kinni, saamata aru, et kinni peab ta olema sinu pärast. Sa jooksed pakkumise peale rõõmuga potile istuma, aga soovitatavalt pükstega. Täna ütlesid sa samal ajal isegi midagi piss-piss taolist, nagu mina tavaliselt ütlen. Päris piss tuleb sinna jätkuvalt korra kuus heal juhul.

Kui siiani oled sa vahel kiigele nõudnud ja siis sekunditega maha tahtnud, siis nüüd järsku sa armastad kiikumist ja võid seda lõputult teha. Pakun, et suurt rolli mängib siin see, et suuremad lapsed sind kiigele aitavad, hoogu teevad ja siis sinu ees kaskadööritrikke harrastavad.

Sa oskad nüüdseks umbes kümmet sõna, kuigi need ei tule veel väga selgelt välja - aitäh, emme, anna, mamma, pappa, titta, õue, oi-oi, vau, kaka, nina. Nüüd tundub, et sa püüad ka "kõrgel" öelda ning oled hiljuti hakanud proovima meie järgi sõnade esimesi silpe kordama. S ei tule sul veel välja, nii et pole tiss vaid ti näiteks. Aga see on juba suur edasiminek, et sa proovid. Ei ole su elu lihtne siin kolmekeelses kodus ja veel kirjumas sõprade seltskonnas. Samas oma keeles jutustad sa hoolega.

Nii kummaline on mõelda, et juba vähem kui kahe kuu pärast lähed sa lasteaeda, aga samas me juba põnevusega ootame. Mitte, et su issi tahaks tööle naaseda, vaid me arvame, et sa hakkad seda nautima.

Ole ikka samas armas edasi!
Sinu emme-mamma

Kommentaare ei ole: