november 09, 2021

Kirjad Kahele Triibule 67

Hey, kullake!

Kuigi sõna "kullake" kasutad sa nüüd ise oma õe kohta minu eeskujul. Sa oled nüüd juba tükk aega olnud suur vend ja suur osa minu ajast ja tähelepanust läheb nüüd su väiksele õele. See on olnud sinu jaoks kindlasti suur muutus, aga palun tea, et ma armastan sind väga väga palju. Alati! Püüan seda sulle iga mõne aja tagant otse ka öelda. Loodetavasti on sulle ka õest päev päevalt aina rohkem rõõmu. Osaliselt on juba praegugi, kuigi tihti teie mängud lõpevad Kõhutantsija nutuga.

Sa oled väga kange tüüp. Ükski puhta pesu hunnik ei jää sinust puutumata ja kui sa neist üle käinud oled, tundub, nagu meie kodus oleks tuisanud ringi üks keeristorm. Iga päev käivad tõsised läbirääkimised, et sa oleksid nõus koos minuga lasteaiast ära tulema. Sa nõuad iga päev valjuhäälselt autofilmi ja kui sa seda ei saa, siis tuleb suur jonn. Eile tuli suur jonn ka näiteks sellepärast, et ma ei lubanud sul oma sokke jalast ära võtta. Minu, mitte sinu omi! Jonn tuleb appi ka siis, kui sa ei saa süüa ainult magustoitu või pead hambaid pesema.

Samas saab sinuga ka palju nalja ning on tohutult armsaid momente. See, kuidas sa tuled alati vooditelt või diivanitelt alla kõigepealt istukile hüpates. See, kuidas sa just avastasid, et kui sa istud ühele tekiotsale ja me vinname sind teki abil endale lähemale, on suurepärane viis liu laskmiseks. Sa kriiskad rõõmust. See, kuidas sa ka õele tekiliugu tutvustasid. See, kuidas te peitust mängite või kuidas sa räägid talle, et sa kohe tuled. Teda kullakeseks kutsud või uurid, mis juhtus, kui ta järsku nutma hakkab. See, kuidas sa vahel palud vabandust ka siis, kui sa midagi valesti pole teinud. See, kuidas me saame sinuga aina rohkem rollimänge mängida: pargime auto ja ostame midagi. Enamasti banaani ja kartulit. Saame sõpradeks ja peame lühidialooge. See, kuidas nädalavahetusel esmakordselt väikest merineitsit vaadates sa ta Tädi Delfiiniks ristisid. 

Sulle meeldib füüsiline tegevus. Pea igast asjast on võimalik tuletada pall ja siis hoidku alt kõik lilled ja telekas. Sulle meeldib mööda mind üles ronida, et teha kukerpalli ja eile said sa kohe esimese korraga pihta, kuidas ka tagurpidi kukerpalli teha. Me ehitame praegu palju onne ja sa kiigud igal pool nagu väike ahv.

Sa armastad taas lugeda ja me töötame praegu sinuga läbi sipelgas Miksmiksi raamatut. Loeme natuke. Siis otsime näiteks seeni. Arutame, kes on kes ja miks mõni sipelgas sulle kurb tundub. Kes on emme ja kes issi rohutirts.

Sa matkid meid palju. Nii sõnades kui tegudes. Nii naljakas on näha, milliseid asju sa otsustad järele teha. Me ehitame palju torne ja puid ja ronge legodest ning ajame üksteist mudelautodega taga. Lilla (kineetiline) liiv on ka jätkuvalt hitt ja avastasime, et on hästi tore plastiliini juustunoaga viilutada.

Sa veetsid eelmisel nädalal esimest korda öö vanaisa juures ja me siiani ei tea, mida te tegite või kuidas sulle meeldis, sest sa olid tagasi jõudes hästi endast väljas, sest me ei lubanud sul telekat vaadata. Vanaisa ise ka ei rääkinud ja issi rohkem ei pärinud. Huvitav, kas sulle meeldis? Kas sa tahaksid veel minna? Vanaema juurde küsid sa küll tihti kaasa ja su keskmine onutütar on ka suur hitt su silmis.

Sa armastad külalisi nii harva, kui neid ka praegu käib. Uksel võtavad neist vastu su rõõmukriisked ja sa oled nii kurb, kui nad lõpuks koju lähevad.

Me ootame huviga, mida sa meile meel õpetad ja sa ei kujuta ettegi, kui palju rõõmu sa meile valmistad. Nii tihti teed sa midagi, mis meid issiga heldima ja üle su pea naeratusi vahetama paneb. Meie kallis Triibu!

Armastame sind lõputult,

Emme ja issi

Kommentaare ei ole: